I Kongres Różańcowy – zaproszenie do Studzienicznej

Stacja Dziecięca I Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej

W wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (4 czerwca – sobota), w Sanktuarium Matki Bożej Studzienicznej będziemy przeżywać kolejne spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci transmitowane przez Radio Maryja. W tym roku jest ono połączone ze Stacja Dziecięcą I Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej oraz Ogólnopolskim Dniem Dziecka, który w ubiegłych latach był organizowany przez Caritas DE w Ełku.

Na to spotkanie Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, biskup ełcki zaprasza dzieci diecezji ełckiej, a szczególnie PKRD, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, oraz dzieci ze Szkolnych Kół Caritas.


Bardzo prosimy o zgłaszanie poszczególnych grup dzieci do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego (tel.: 87-621-68-14; kom. 501-142-057), gdyż podczas transmisji przed Mszą św. wszystkie grupy zostaną przywitane. Zgłoszenia przyjmujemy do 2 czerwca 2022 r.

Dzieci przywożą ze sobą własnoręcznie wykonane różance, które zostaną przyniesione w darach podczas Mszy św. Ksiądz Biskup poświęci je i zostaną rozdane dzieciom jako pamiątka spotkania i zachęta do modlitwy.

Istnieje możliwość darmowego rejsu statkiem „SWOBODA”. Pierwszy rejs odbędzie się z Portu w Augustowie w godzinach 8.00 – 9.20 (zgłoszone grupy na ten rejs muszą przybyć do portu najpóźniej do godziny 7.50.). Pozostałe dwa rejsy odbędą się po jeziorze Studzieniczna w następujących godzinach: I rejs – od godz. 9:30 do godz. 9:50; II rejs – od godz. 10:00 do godz. 10:20. Zgłoszone na te rejsy grupy gromadzą się na przystani w Studzienicznej.

Program spotkania dzieci w Studzienicznej:

10.30 – 11.50 – Zawiązanie wspólnoty, modlitwa i przedstawienia o tematyce różańcowej.

11.50 – Prezentacja przybyłych grup do Studzienicznej. Wszystkie zgłoszone grupy zostaną wyczytane podczas transmisji.

12.00 – Msza św., której przewodniczy bp Jerzy Mazur, biskup ełcki, transmitowana przez Radio Maryja.

Po Mszy św. zostaną wręczone laureatom nagrody za konkurs plastyczny. Wszystkie dzieci wezmą udział w agapie i będą mogły skorzystać z różnych atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka.

Ks. Jacek Uchan
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

Ełk, 20 maja 2022 r.